Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
KANA Budowa i programowanie robotów Przedstawienia TOTUS
Wednesday the 23rd - A.B.. Joomla 3.2 Templates

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "Kana" w Mielcu  zaprasza dzieci z klas I-VI na dwudniowe, nieodpłatne zajęcia/warsztaty organizowane w pierwszym tygodniu ferii zimowych.
W czasie warsztatów, na podstawie rzeczywistych modeli (np. robotów), dzieci poznają jak są zbudowane i jak działają proste i bardziej złożone konstrukcje techniczne oraz nauczą się samodzielnego składania (budowy) takich konstrukcji. Zajęcia będą okazją do realizacji własnych pomysłów oraz do ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu w okresie  ferii zimowych.

Zapisy:
w godz.: 11.00 do 17.30 od 9 do 11 stycznia 2017 r.

Czytaj więcej...

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieżowej „Kana”  ogłasza nabór na kursy:

  1. Podstawy obsługi komputera dla seniorów i słuchaczy Uniwersytetu III Wieku - 20 godzin. (koszt kursu 50,00 zł, zajęcia odbywają się w godz. dopołudniowych lub popołudniowych)
  2.  „Roboty w akcji”- warsztaty z budowy i programowania robotów dla gimnazjalistów - 12 godzin.  (koszt kursu 50,00 zł, zajęcia odbywają się w godz. popołudniowych)
  3.  Obsługa kas fiskalnych – 3 godziny  (bezpłatny)  (zajęcia odbywają się w godz. dopołudniowych lub popołudniowych)

 Kursy rozpoczną się w lutym 2017 r. po zebraniu grupy.

Zapisy:
od 18 do 27 stycznia 2017 r. w dniach: środa, czwartek, piątek w godz. 10:00-18:00.

Zapisy online:

>> Dla dzieci i młodzieży

>> Dla dorosyłych

Senior przed monitoremSenior przed monitorem

Jak często polscy seniorzy korzystają z komputera i Internetu?

Okazuje się, że pod tym względem wypadają bardzo słabo na tle innych państw. Patrząc na proces starzenia się polskiego społeczeństwa powinniśmy zwrócić uwagę na ich cyfrową aktywizację. Nasi dziadkowie mogą korzystać z komputera częściej i czerpać z tego wiele przyjemności. Dla wielu starszych osób komputer i Internet mogą stać się narzędziami, dzięki którym będą mogą nadal realizować swoje pasje. Komputer może być dla nich oknem na świat oraz bardzo przydatnym narzędziem na co dzień. Zakupy, kontakt z rodziną za pomocą komunikatorów, serwisy tematyczne związane z ich zainteresowaniami, a nawet portale społecznościowe, gry online czy usługi bankowe – seniorzy mogą być beneficjentami każdej z tych aktywności internetowych i dzięki nim mogą nadal się rozwijać.

 

Czytaj więcej...

Podkategorie