Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
KANA Budowa i programowanie robotów Przedstawienia TOTUS
Thursday the 29th - A.B.. Joomla 3.2 Templates

Centrum Edukacji w Mielcu swą siedzibę znalazło w zaadaptowanych dla jego potrzeb budynku domu katechetycznego znajdującego się obok kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pomysł utworzenia w Mielcu KANY zrodził się 1999 roku i jeszcze w tym samym roku została powołana do życia, na mocy Dekretu Biskupa Tarnowskiego. Prace budowlane i adaptacyjne rozpoczęto w następnym roku. W dwadzieścia miesięcy powstał wspaniale wyremontowany obiekt, w którym znajdują się m. in. dwie sale komputerowe oraz dwie pracownie językowe.

W 2001 roku 4 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum. Na uroczystości nie zabrakło ks. Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca, Prezydenta Miasta, rady oraz członków Zarządu Miasta, a także prywatnych sponsorów. Pomysł uruchomienia Katolickiego Centrum Edukacyjnego Młodzieży w Mielcu spotkał się z aprobatą władz Miasta Mielec oraz Archidiecezji Tarnowskiej, dzięki którym cały projekt został zrealizowany.

Cele statutowe
  
Celem Centrum jest, współdziałając z nauczycielami-wolontariuszami, lokalnymi samorządami, instytucjami wspierającymi i kręgiem ludzi dobrej woli prowadzenie i propagowanie takich form edukacji młodzieży, które zmierzają do wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego, umożliwiając jej również zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w przyszłym życiu zawodowym, a wymaganych współcześnie przez pracodawców i rodzinnym. Edukacja w "KANIE" powinna ułatwić start życiowy osobom w wieku 17-25 lat, którzy chcą się uczyć i pracować, lecz napotykają na bariery niemożności spowodowane egzystencją w środowiskach ubogich intelektualnie i finansowo, zwykle bez widoków na lepszą przyszłość.

Działania strategiczne Centrum skierowane są na wyrównywanie szans w dostępie do nowych metod edukacyjnych z przeznaczeniem dla młodzieży zamieszkującej obszar powiatu mieleckiego. Proces ten odbywa się w oparciu o system bezpłatnego dokształcania połączonego z działaniami profilaktycznymi. Sposób naboru uczestników szkoleń określa Regulamin Centrum. Programy realizowane są w oparciu o zakres zadań statutowych. Do najważniejszych należą:
•    organizowanie szkoleń oraz kursów dokształcających
•    realizację programów w dziedzinie profilaktyki narkomanii i interwencji kryzysowych
•    wymianę młodzieży z krajami europejskimi
•    współpraca z władzami samorządowymi i państwowymi
•    szkolenie animatorów pracy z młodzieżą
•    organizowanie imprez naukowych i społeczno-kulturalnych