Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
KANA Budowa i programowanie robotów Przedstawienia TOTUS
Thursday the 29th - A.B.. Joomla 3.2 Templates


Premierowy spektakl teatralny bajki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” w poniedziałek w KANIE

plakatPremierowy spektakl bajki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” autorstwa Marii Konopnickiej w reżyserii scenarzysty i komediopisarza Marka Rębacza odbędzie się w poniedziałek 29 września 2014r, o godz. 9:00 w głównej sali mieleckiej KANY przy ul. Ks. Arczewskiego 7. Spektakl poprzedzony będzie lekcją teatralną, która rozpocznie się o godz. 8.30. Wstęp wolny.

Sztuka „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” jest adaptacją klasycznej bajki autorstwa Marii Konopnickiej. Reżyser i autor scenariusza, Marek Rębacz, wykorzystał najciekawsze wątki bajki tak, by nie tylko w atrakcyjny dla oka sposób pokazywały kolorowy świat krasnoludków, ale pełniły również rolę edukacyjną.

Akcja spektaklu rozgrywa się na kilku planach, na scenie i poza nią, w bajkowych dekoracjach i kostiumach. Przed spektaklem odbędzie się „lekcja teatralna” podczas której zaproszony prelegent (teatrolog, aktor, reżyser) wprowadzi zgromadzoną publiczność w świat teatru opowiadając mi.in. o znaczeniu i potrzebie teatru w życiu każdego z nas, o specyfice pracy aktora, o tym jak rozwijać samodzielne działania twórcze i jak doskonalić swoje zdolności aktorskie oraz recytatorskie.

Czytaj więcej...

Casting do kolejnego spektaklu reżyserowanego przez Marka Rębacza

28 lutego 2014 r. - godz. 14:00 - Sala widowiskowa SCK

 

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA zaprasza a casting do kolejnego spektaklu reżyserowanego przez znanego i cenionego w  kraju scenarzystę i dramatopisarza – Marka Rębacza. Casting odbędzie się 28 lutego 2014 roku w SCK w Mielcu o gdzinie 14:00 (bezpośrednio po spektaklu "Prawie śluby panieńskie").

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy, a  w  szczególności młodzież z trzecich klas gimnazjalnych i pierwszych klas szkół średnich.

Zachęcamy do znalezienia w sobie chęci i odwagi do włączenia się w działalność teatralną i przeżycie przygody z teatrem.

plakat sluby 300

12 grudnia 2013 r. o godzinie 17:00 sala widowiskowa Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Mielcu wypełniła się Gośćmi zaproszonymi na premierę spektaklu „Prawie śluby panieńskie”, w reżyserii Marka Rębacza. Fabułę sztuki reżyser oparł na oryginalnym tekście komediowego utworu dramatycznego Aleksandra Fredry. „Śluby panieńskie”, bo o tym dziele mowa, stanowią obok „Zemsty” jedną z najbardziej rozpowszechnionych i uznanych sztuk twórcy polskiej sceny komediowej.

Dlaczego zdecydowano o wystawieniu sztuki na podstawie dzieła Aleksandra Fredry?

Powodów jest wiele, jak choćby te, iż twórczość Fredry zasługuje na uwagę ze względu na ponadczasowość, kunszt kompozycyjny oraz wspaniałe operowanie wątkami i humorem. Ponadto rok 2013 został ustanowiony przez Sejmik Województwa Podkarpackiego Rokiem Aleksandra hrabiego Fredry. Miało to związek z przypadającą w bieżącym roku 220. rocznicą urodzin tego znakomitego polskiego komediopisarza, któremu szczególnie bliskie były tereny obecnego województwa podkarpackiego. Przez teren naszego województwa oraz obwodu lwowskiego biegnie trasa międzynarodowego szlaku turystycznego „Śladami Aleksandra Fredry”, która liczy 450 km. Skądinąd, również w granicach województwa podkarpackiego, bo w Przemyślu, działa od ponad 140 lat Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry „FREDREUM” – Stały Niezawodowy Teatr z siedzibą na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, popularyzujący twórczość i osobę Aleksandra Fredry. Związki Aleksandra hrabiego Fredry z obszarem naszego regionu są znaczące i zapisały się nie tylko w bogatej biografii artysty, ale również w jego genialnej twórczości, która na stałe weszła do kanonu literatury polskiej.

Czytaj więcej...