Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
KANA Budowa i programowanie robotów Przedstawienia TOTUS
Thursday the 29th - A.B.. Joomla 3.2 Templates


Premierowy spektakl teatralny bajki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” w poniedziałek w KANIE

plakatPremierowy spektakl bajki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” autorstwa Marii Konopnickiej w reżyserii scenarzysty i komediopisarza Marka Rębacza odbędzie się w poniedziałek 29 września 2014r, o godz. 9:00 w głównej sali mieleckiej KANY przy ul. Ks. Arczewskiego 7. Spektakl poprzedzony będzie lekcją teatralną, która rozpocznie się o godz. 8.30. Wstęp wolny.

Sztuka „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” jest adaptacją klasycznej bajki autorstwa Marii Konopnickiej. Reżyser i autor scenariusza, Marek Rębacz, wykorzystał najciekawsze wątki bajki tak, by nie tylko w atrakcyjny dla oka sposób pokazywały kolorowy świat krasnoludków, ale pełniły również rolę edukacyjną.

Akcja spektaklu rozgrywa się na kilku planach, na scenie i poza nią, w bajkowych dekoracjach i kostiumach. Przed spektaklem odbędzie się „lekcja teatralna” podczas której zaproszony prelegent (teatrolog, aktor, reżyser) wprowadzi zgromadzoną publiczność w świat teatru opowiadając mi.in. o znaczeniu i potrzebie teatru w życiu każdego z nas, o specyfice pracy aktora, o tym jak rozwijać samodzielne działania twórcze i jak doskonalić swoje zdolności aktorskie oraz recytatorskie.

Aktorami w bajce są, wybrani przez reżysera w castingu, uzdolnieni aktorsko uczniowie mieleckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Występują:
Magdalena Halik – Gimnazjum nr 1, Weronika Kwaśnik – Gimnazjum nr 2, Natalia Grądzka – Niepubliczne Gimnazjum, Christian Kucharski – Zespół Szkół Technicznych, Paulina Tylutka – III Liceum Ogólnokształcące, Przemysław Horeczy -   Gimnazjum nr 2, Aleksandra Światowiec – Gimnazjum nr 2, Rafał Surdej – Gimnazjum nr 2,  Karolina Jurczak – Gimnazjum nr 2.

Reżyserem spektaklu jest Marek Rębacz – reżyser i komediopisarz, który współpracował z tak uznanymi artystami polskiego teatru i filmu jak: M. Perepeczko, R. Kłosowski, A. Grabowski, Z. Merle, W. Pyrkosz, K. Kiersznowski, O. Lubaszenko, J. Chmielnik, J. Brodzik czy M. Wójcik. Marek Rębacz jest autorem sztuki „Dwie morgi utrapienia” – najdłużej wystawianej, na scenie jednego teatru, polskiej komedii współczesnej (od 1997 do dzisiaj na deskach warszawskiego teatru Kwadrat).

Po mieleckiej premierze spektakl będzie pokazywany w 5 wybranych miejscowościach z terenu powiatu mieleckiego (Borowa Dobrynin, Przecław, Kiełków, Trześń). Warto podkreślić iż wstęp na wszystkie spektakle będzie nieodpłatny, po to by mógł z nich skorzystać każdy chętny. Całe przedsięwzięcie dofinansowane zostało z budżetu Województwa Podkarpackiego (zależy nam bardzo żeby Państwo poinformowali o tym fakcie – GK).

Jest to już drugie przedstawienie w reżyserii M. Rębacza wystawiane w mieleckiej KANIE, w które zaangażowane są uzdolnione aktorsko mieleckie dzieci i młodzież. W ubiegłym roku były to „Prawie Śluby Panieńskie” na podstawie znanej komedii Aleksandra Fredry.

 

plakat 2